Využitie 3D tlače v robotike


Viete si predstaviť robota ktorý by vedel rozprávať, variť, tancovať a starať o vaše deti? Takíto roboti sa už “narodili”. XLR-ONE, je hranatý robot, ktorého vyvinul 47-ročný nadšenec do robotiky a 3D tlače, Antonio Ameralis.

XLR-ONE má iba jedno oko. Toto oko je vlastne EZ-robotická WiFi kamera, ktorá je priamo riadená WiFi ovládačom robota EZ-B V4.

Podľa Ameralisa, generálneho riaditeľa XLR Robots, má XLR-ONE „klasický sci-fi dizajn“ a plne sa pohybujúce robotické rameno s piatimi pohybovými bodmi. Jeho pazúry sa dajú otvárať a zatvárať na uchopenie a zdvihnutie predmetov, zatiaľ čo jeho zápästia, lakte a ramená sa môžu pohybovať o 180 stupňov, takmer ako človek.

XLR-ONE vie naozaj tancovať. Ovládací softvér XLR-ONE je prispôsobený na základe aplikácie EZ-Builder, ktorá používateľom umožňuje ovládať robota prostredníctvom mobilného zariadenia so systémom Android alebo IOS. Robota môžete ovládať aj cez PC alebo prostredníctvom hlasových príkazov. XLR-ONE je navyše plne rozšíriteľný o ďalšie technologické prvky.

Podľa vyjadrenia konštruktéra, by robot mohol učiť deti pomocou flash kariet, nosiť rôzne vám a s niektorými vylepšeniami aj dokonca poskytovať bezpečnosť domova. Robot tak môže vykonávať akúkoľvek úlohu, ktorú jeho používateľ vyžaduje. Pomocou vstavaného fotoaparátu, ktorý používa QR kódy a kartičky, vie robot jednoducho naskenovať a prečítať požadovanú úlohu.

Rozdiel medzi XLR-ONE a inými robotmi je cena. Cena mnohých podobných robotov na trhu sa pohybuje na úrovni niekoľko tisíc dolárov za kus. Robot XLR-ONE stojí len zlomok ceny ako jeho robotický konkurenti.

Podľa svojho konštruktéra, má robot XLR-ONE tri možnosti predaja:

a.) Zákazník si môže kúpiť súpravu a zostaviť si ju sám

b.) Robot sa môže predávať už zmontovaný

c.) Predaj dodatočných rozšírení rôznych funkcií pre už zakúpeného robota

Základný model robota XLR-ONE začína na úrovni niekde okolo 500 dolárov a obsahuje všetky 3D tlačené diely potrebné na výrobu XLR-ONE (ovládač EZ-robota, batéria a servá nie sú súčasťou balenia). 

Translate »